wtorek, 18 marca 2014

CERKODERM15 - krem na zrogowacenia i łuszczącą się skórę

Skóra zmęczona zimą, mrozami, wiatrem, z niedoborem witamin i słońca, płata różne figle. Moim problemem jest często łuszczenie się skóry, zwłaszcza że mam suchą cerę. Ten krem przepisała Pani dermatolog mojemu synkowi na zrogowacenia, ale i ja znalazłam w nim dobre strony:)


 OPIS PRODUCENTA
Krem zawiera unikalne połączenie 15% mocznika z kwasem mlekowym. Posiada wyjątkowe właściwości intensywnego nawilżania i zmiękczania. Zalecany do pielęgnacji suchej skóry z tendencją do rogowacenia oraz złuszczania, zwłaszcza suchej skóry stóp i łokci.

SKŁAD
Aqua- woda; Urea- mocznik; Petrolate- wazelina; Lactic Acid- kwas mlekowy; Cetearyl Alcohol- emolient nawilża mimo mieszaniny alkoholowej; Octylodecanol- emolient; Glycerol- alkohol, miesza tłuszcze; Polysorbate 40- ułatwia mieszanie wody z tłuszczami; Mineral oil- tłuszcz nawilża, pochodny ropy naftowej; Glyceryl Stearate- emolient tłusty; Sodium Hydroxyde- utrzymuje odpowiednie pH skóry.

MOJA OPINIA
Zapach delikatny, nie intensywny. Konsystencja idealna, nie ciekła i nie zbita.
Przy pierwszej styczności z tym kremem moja twarz wyglądała jak poparzona, czerwona i piekąca, to za sprawą dużego stężenia mocznika. Po kilku tygodniach dałam mu drugą szansę gdy zauważyłam że moja skóra zaczęła się łuszczyć i efekt był już inny. Widocznie za pierwszym razem moja skóra była podrażniona lub po pilingu, już nie pamiętam, ale radzę uważać osobom właśnie ze skórą wrażliwą i podrażnioną.
Przy drugim podejściu moja cera była przyjemnie nawilżona przez cały dzień! Bez podrażnień i łuszczącej się skóry.
Używam go rano, bo wieczorem preferuję olejki na których puncie mam bzika;) I pomagam skórze z ich udziałem zregenerować się przez noc.

Polecam ale radzę najpierw wypróbować na kawałku twarzy, żeby nie zamienić się w Indianina;)

Dostępny w aptekach!

Cena: 15 zł.

4 komentarze:

  1. Bardzo ciekawy kosmetyk :) Fajnie, że sprawdził się u Ciebie.

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie mam takich problemów, więc się nie skuszę. Dobrze, że się u Ciebie sprawdził :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Zapraszam serdecznie na rozdanko. Znajdzie się coś dla każdego ponieważ jest aż 5 zestawów co za tym idzie 5 zwycięzców. W tym m.in. Nowe balsamiki od organique http://pazurkiumyszy.blogspot.com/2014/03/rozdanie-wygrywa-5-osob.html?

    OdpowiedzUsuń