czwartek, 11 kwietnia 2013

Koktajl owocowy- uzupełniamy witaminki!

Na coś takiego szykowałam się już od dawna ale jak zwykle brakowało mi motywacji, aż w końcu któregoś ranka po prostu to zrobiłam i trwam do dzisiaj;)

Mówię o witaminowym uzupełnieniu jakie postanowiłam wprowadzić do swojej diety. 
Od 2 tygodni codziennie rano przed prawidłowym śniadaniem piję 300-500 ml koktajlu owocowego którego podstawą jest SZPINAK.

Szpinak zawiera duże ilości żelaza i witaminy C. Oprócz tego również min: magnez, wapń i dwa silnie działające przeciwutleniacze: luteinę i betakaroten. 

Do koktajlu dorzucam:
  • garść szpinaku
  • pół cytryny
  • banana
  • pół gruszki (lub całą)
  • i ostatnio jabłko
Dolewam wody mineralnej, niegazowanej około 200 ml żeby nie wyszło za gęste i na początku dolewałam soku z aloesu, ale zawiera benzoesan sodu jako konserwant a ten w połączeniu z witaminą C tworzy benzen, związek rakotwórczy. Więc odstawiłam aloes do picia i używam go tylko do robienia masek do włosów.
Wszystkie składniki miksuję blenderem do uzyskania jednolitej masy.W smaku przypomina mało kwaśne kiwi. Jest przepyszny!!  
Nawet mój synek go chętnie pije i też ze względu na niego odstawiłam aloes ze składu. 


Gorąco polecam takie cudo zwłaszcza osobom które są na diecie lub bardzo chcą zrzucić wagę. Albo po prostu zrobić sobie konkretny zastrzyk witaminowy;)

1 komentarz: